Anasayfa

SERAKULE® NEDİR?

Topraksız tarım teknniklerinin en gelişmiş yöntemi olan AEROPONİK TEKNOLOJİSİ olan SERAKULE sistemi, üst üste eklenen Patentli özel tasarlanmış aeroponik modüller sayesinde birim alanda en yüksek verimi almamızı sağlar. Modüller her 20 cm’de 4 adet fide dikim gözleri bulunan üst üste eklenen kule saksılardan oluşmaktadır. Alt kısmından verilen besinli su modülün ortasından yukarı doğru çıkarak üst dağıtıcı seperatör e gelmekte ve seperatör vasıtasıyla aşağı doğru dökülerek her bir bitki gözünden geçerek bitkileri besinli su ile beslemektedir ve tekrar beslenme tankına geri gelmektedir. Bu şekilde devir daim ederek bitkileri sürekli beslenmektedir. Bitkiler sürekli besin ve suya ulaştıkları için stressiz bir şekilde çok hızlı gelişirler.
Örnek olarak;50 m2 sera içi alanda 2 metre yükseklikte  50 adet kule ile 2.000 adet marul, çilek ve diğer sebze  gruplarından yetiştirebilirsiniz. Bu sistem de size yaklaşık 500m2 alan da üreteceğiniz ürünü sadece 50m2 de üretme imkanı sağlamaktadır. özellik le çilek için her göze 3er adet fide yerleştirerek kapasitenizi 3 katına çıkarabilirsiniz,kısacası 2000 adet dikim gözüne 3 er adet fide koyarak 6000 adet çilek fidesi dikmiş olursnuz.Buda size tasarruf olarak 1000m2 lik bir alan ve iklimlendirme maliyetleri,işçilik maliyetleri vs.kazandırmaktadır.

Aeroponik SERAKULE® teknolojisi besin solüsyonunun % 100’ünü geri döndürdüğünden geleneksel organik tarımla karşılaştırıldığında% 95’e kadar daha az su kullanır. Ayrıca, dikey olarak büyüyerek %90’a kadar daha az arazi ve 10 kat daha az sera alanına ihtiyaç duyar. Dolayısıyla 10.000m2 sera nın maliyet,işçilik,ısıtma vs.giderleri ile yapılan üretimi SERAKULE ile sadece 1.000 m2 de yapabilirsiniz.  

 

Aeroponic SERAKULE® teknolojisi, doğal iyonik mineraller ile birlikte, daha lezzetli, daha besleyici, daha hızlı gelişen, kimyasal içermeyen bitkiler sunar. Ürettiğimiz ürünler,restoranlar ve çiftçiler tarafından çok aranıyor ve üstün kalitesi nedeniyle birinci sınıf bir fiyat ve kazanç sağlıyor.


TRANSLATE »
X
WhatsApp chat